Nowy videogastroskop w Pracowni Endoskopii

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w dniu 15-12-2021 roku  zakupiono i przekazano do  Pracowni Endoskopowej naszego szpitala  Videogastroskop.

Wartość zakupionego urządzenia to 90 000,00 złotych z czego 70 000,00 zł  to dotacja Gminy Janów Lubelski,   a  20 000,00 zł  to dotacja Powiatu Janowskiego.

W imieniu własnym, pracowników oraz pacjentów Szpitala składamy  na ręce  Pana  Burmistrza – Krzysztofa Kołtysia oraz Pana Starosty  Artura Pizonia serdeczne podziękowania za otrzymane wsparcie finansowe. Jest to dla nas nieoceniona pomoc zważywszy na fakt, że w naszej Pracowni Endoskopii w minionym roku wykonaliśmy około 162 kolonoskopii oraz  576 gastroskopii i 16 rektoskopii.

Endoskopia ma bardzo szerokie zastosowanie. Badanie to wykorzystywane jest głównie w diagnozowaniu chorób układu pokarmowego, a także w tamowaniu krwawień z przewodu pokarmowego  oraz w leczeniu paliatywnym chorób nowotworowych  (FLOKARY PEG).

Endoskopia  jest niezwykle pomocnym badaniem, ponieważ pozwala lekarzowi zobaczyć to, czego nie był w stanie dostrzec przy pomocy innych typów badań na przykład USG.  Badanie endoskopowe skraca diagnostykę i pozwala na szybkie postawienie diagnozy.

videogastroskop.jpeg