Zakup i montaż Rezonansu Magnetycznego

Szanowni Państwo !

Janów Lubelski, dn. 07-10-2021

Z przyjemnością informujemy o realizacji projektu dotyczącego zakupu i montażu  Rezonansu Magnetycznego  w  naszym szpitalu. Zostanie on  zlokalizowany w pomieszczeniach dawnej Kaplicy Szpitalnej.

Rezonans Magnetyczny to sprzęt o niskiej szkodliwości emisyjnej i  wysokiej klasy przydatności diagnostycznej.

Badanie MRI nie naraża pacjenta na wpływ szkodliwych dla zdrowia oddziaływań fizycznych (np. powszechnie stosowanego w różnych metodach obrazowania promieniowania rentgenowskiego). Natężenie i energia pola magnetycznego nie przekracza norm bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka.

Szpital przy udziale Starostwa Powiatowego otrzymał wsparcie finansowe  na realizację inwestycji z :

Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 3 999 951,00 złotych co stanowi 100%  kosztów inwestycji. Wykonawca wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego przystąpił do prac przygotowujących pomieszczenie do zamontowania rezonansu.

Montaż zakończy się  jeszcze w bieżącym roku.